www.fotomotl.cz (50)

Vyhráli jsme kros

Kdo, my? No přece AC, AC Rumburk, pořadatelé, všichni v oranžových bundách, všichni, kteří se podíleli na pořádání M-ČR v krosu. S námi vyhráli naši partneři, sponzoři s kterými jsme do akce šli. Závod se probudil do krásného námi vymodleného počasí a když řeknu, že nám vše klapalo, je to veliká hrdost za všechny pořadatele.

Ukázali jsme krásné místo fotbalgolfového areálu, Dymník, magický prostor pod vrcholem kopce v okolí stromu života. Pod záštitou hejtmana Ústeckého Kraje i za jeho osobní přítomnosti. Za veliké podpory Města Rumburku, za účasti představitelů Českého atletického svazu. Za účasti partnerů a sponzorů, pod dohledem významných sportovců v čele s se světovým rekordmanem Tomášem Dvořákem si v 11 kategoriích doběhli pro tituly Mistrů ČR v krosu ti nejlepší krosoví běžci z celé naší republiky.

AC Rumburk se zapsal do historie krosových mistrovství jako 56. pořadatel v pořadí, když první M-ČR v krosu se běželo již v roce 1969. Povedlo se nám připravit krosovou trať, která má opravdový certifikát, což znamená, že závody se mohou opakovat, že závodníci a trenéři vědí přesnou délku závodu. U nás se běžala desítka mužů, jako hlavní závod a bylo to přesně 10 000 metrů. A se srovnáním časů z atletické dráhy nebo silnice si teprve uvědomíte, jak je trať náročná, členitá a povrchově těžká! Vítěz Lukáš Kourek umí 10km pod 30 minut, což znamená rozdíl kolem tří minut a to je důkaz náročnosti! Spokojenost běžců, radost z pohybu v přírodě, nadšení diváci a úžasný moderátor Adam Nedvídek, to provázelo celý mistrovský den.

Významnými hosty M-ČR byli hejtman Oldřich Bubeníček jeho náměstkyně Jana Vaňhová, starosta města Rumburku Jaroslav Sykáček, místostarostové Alois Kittl a Jiří Pimpara, senátor Zbyněk Linhart, ředitel ČAS pan František Fojt a členové výkonného výboru ČAS Adriana Dvořáková a Jiří Topinka. Vedle M-ČR v krosu si v průběhu dne zaběhali na minikrosu i děti I. stupně ZŠ, když vítězem soutěže škol se stala ZŠ Vojtěcha Kováře z Rumburku (Horní Jindřichov) a za odměnu pojede na velikou atletiku – Memoriál Josefa Odložila. Dále si trať mistrovského závodu vyzkoušelo na 30 spokojených běžců ve veřejném závodě.

výsledky zde

fotogalerie autor: Martin Motl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


8 − = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>