lukas

AC Rumburk po roce činnosti opět vítězem

V neděli tomu byl rok, co jsme vzkřísili náš tým AC Rumburk a po víc jak dvanácti letech závodili v soutěži družstev. A kdybych to měl pojmenovat, tak musím konstatovat, že „POHÁDKA POKRAČUJE!“. Po roce práce, i když bych řekl, že je to takové šolichání, zatím to práce není. A tak jsme jeli na první kolo velkým busem v počtu 30 závodníků, 18 kluků a 12 holek. A přestože nám vypadlo několik pro mě dost důležitých atletů a atletek, výsledek nás na stadioně byl přímo famózní. To, že po roce znovuzrození vyhrajeme první kolo v kategorii mužů jsem ani já, věčný optimista, nevěřil. A holky? Po výborných výkonech nakonec budou v prvním kole na pátém místě. Ale holky to mají o kousek těžší, neboť zde jsou družstva hodně vyrovnaná a když přičtu fakt, že se všichni kolem nás spojují proti AC tak to letos bude ještě veselé! Výsledek je jasný – první kolo KPD – muži první, ženy páté!

A opět se povedlo několik návratů, Zuzka Kafková zaběhla nádhernou čtvtku, zrovna tak jako Lukáš Krejčí, který běžel výborně dlouhé překážky. Ale co bylo na tomto kole úžasné, že už s námi jeli mladí a byli výborní!!! Dominik Šrůma, Sváťa Richter, Vojta Janeček, Láďa Hladík udělali přes 80 bodů! A když k tomu jsou stálí borci, „vrtulník“ Láďa Škvor (tak mu říkaj jablonečáci, kladiváři), Bohouš Strnad, Ví‘ta Havlas a Pepa Kůla tak už to je dobré! Výborné to je když přičteme chodce, Michal Šandera perfektní, Adam Nedvídek a Jakub Kožíšek byli o minutu rychleší než loni a Miloš Dušek, to je náš obrovský bojovník. Opravdu paráda. A když vemu ještě nás veterány nad pade, tak Jirka Holič byl čtvtý v dálce, Petr Choc vybojoval těžký  závod na stýplu a já? Byl jsem relativně zdráv, dobře připraven, poprvé v životě z posilovny a i pro mě to bylo příjemné překvapení co jsme předvedl. Jediný borec v tomto kole, kdo neměl moc radosti je Martin Nedvídek, chlůzi nešel, neboť ho trápí kyčel a když se rozhodl, že v tomto kole bude běhat, tak si před patnáctistovkou vyvrkl kotník a odkulhal jen 1500 metrů… Snad bude do příštího kola zdráv!

Z holek zazářila opět Tereza Masopustová, zvládla běžecký trojboj 800-1500-5000 opravdu těžké a od Terezy perfektní výkon. Renča Svobodová pobavila celý stadion při souboji s velevysokými překážkami, ale veliká úcta k tomu, že to nevzdala! Stejný úkol zvládla Adélka Rácová, naše nová posila na 400 m/př. Chůze v podání našich žen je parádní disciplínou, když nejlépe zašla trojku Pavla Nedvídková a ještě zvládla výborně zaběhnout pětku! Míla Reinová nikdy se svým výkonem spokojená není, přesto chůze dobrá a kladivo zlepšení! Naďa Dušková šla první závod skvěle, trénovala a bylo to znát. Prožili jsme s Naďou zklamání ze závěru závodu, kdy ji regulerně předběhla dívenka z Turnova, buhužel v chodeckém závodě! Klára Holičová v dálce pořád netrfila odraz, takže na pět metrů stále čekáme!  Marťa Janečková potrénovla techniku koule a už je z ní koulařka! Šárka Krupová, výborně v oštěpu a další body přidala v disku a kouli… Na bodík nedosáhla Radka Fišerová, ale nic se neděje, dál musíme trénovat.

Paráda, fantazie…. Dík za první kolo, ale druhé bude veliká rachota a musíme být připraveni, musíme být kompletní, kluci i s borcema jako Petr Buben, Jirka Podrazil, Aleš Havlas, Martin a Filip Kořasové, nově i Míla Petrlík a snad i slibovaný Pavel Pilko. A holky pochopitelně potřebujou Lindu Bodlákovou, Žanetu Veselkovou, Šárku Nedvídkovou a taky budeme o hodně silnější! Kluci budou obhájovat a holky vylepšovat pozice bude to těžké, ale reálné! Trénujte, připravujte se a 31. 5. opět v Jabonci bude řádit AC Rumburk!

A ještě jeden důležitý moment prvního kola KPD 2015! Ženy startovaly ve všech vypsaných disciplínách a muži nebodovali pouze v běhu na 400 m a tam byly body k mání. Loni při prvním kole jsme bodovali pouze ve 4 disciplínách! To je veliký pokrok a záruka úspěchu…. jen tak dál!

Honza Rein

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ 3 = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>